+359 882 653 036; +359 700 20 680 office@zopplus.com

* КОГАТО ПРАВНАТА ЕКСПЕРТИЗА ПО ЗОП ВЪРВИ РЪКА ЗА РЪКА
С ТЕХНИЧЕСКИТЕ УМЕНИЯ ЗА РАБОТА С „ЦАИС ЕОП“ *

Хотел “Централ” ****
гр. София, бул. “Христо Ботев” №52
18-19 юни, 2020 г.

 

Уважаеми колеги, скъпи приятели,

Месец след края на извънредното положение дойде времето да стартира вторият етап от поетапното преминаване към изцяло дигитални обществени поръчки. На този етап електронното възлагане в Системата за електронни поръчки „ЦАИС ЕОП“ вече е задължително за всички институции и организации в субектния обхват на законодателството по обществени поръчки.

Този мащабен преход, който трябва да осъществим всички ние в Системата на обществените поръчки в България, неминуемо е съпроводен с множество изпитания. Това важи още повече за колегите, подпомагащи възложители и участници, които имат по-малко опит в дейността по ЗОП.

Без значение дали съответният възложител е задължен да използва централизираната платформа „ЦАИС ЕОП“ още от 01.01.2020 г., или едва от началото на април, в една или друга степен за всички дигиталната трансформация при поръчките изисква да се премине систематичен и последователен процес на обучение за изграждане на необходимите нови компетентности за работа по ЗОП в електронна среда.

Затова, водени от своята мисия да подпомагаме всички, които са професионално ангажирани с материята на обществените поръчки, на прага на същинския старт на задължителното възлагане чрез „ЦАИС ЕОП“ ние продължаваме своята обучителна програма с присъствен експертен тренинг, на който да извървим целия път от базисните знания и умения за електронно възлагане до тънкостите при работата с платформата „ЦАИС ЕОП“. Следвайки най-актуалното в уредбата и практика, съобразно ИЗМЕНЕНИЯТА В ЗОП и ППЗОП.

По традиция, лектори на обучението отново са водещи експерти в областта на обществените поръчки, които могат в най-голяма степен да добавят стойност в подготовката и професионалното израстване на записалите участници чрез обмен на ноу-хау и активно споделяне на добри практики и работещи решения по ЗОП и ППЗОП.

Неизменна остава и целта ни да заложим на изграждането на практически умения за дигитално възлагане и участие в процедури по ЗОП посредством интерактивно представяне на работата в „ЦАИС ЕОП“ с детайлизирани модули, предназначени както за участници, така и за възложители.

С оглед постигане на висока степен на интерактивност на обучението, за всички участници ще бъдат осигурени компютри!

Очакваме Ви!

СВАЛИ ПОКАНА С ПРОГРАМА

АКЦЕНТИ НА СЪБИТИЕТО

Събитието ще се проведе в рамките на тематични практически модули. Всеки модул ще включва презентации по проблематиката, наситени с примери от практиката, както и време за дискусии и практическа работа, които ще пренесат участниците в реалната атмосфера на работата по възлагане на обществени поръчки.

КОМБИНИРАНА КОМПЕТЕНТНОСТ ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗОП И ЕЛЕКТРОННИ ПОРЪЧКИ В ЦАИС ЕОП – МИСИЯТА ВЪЗМОЖНА!

ПРАКТИКУМ ПО ЕЛЕКТРОННО ВЪЗЛАГАНЕ И УЧАСТИЕ В ОБЩЕСТВЕНИ ПОРЪЧКИ – „ЦАИС ЕОП“

  • Преглед и визуализация на основните функционалности на системата за електронно възлагане, обхват на системата и приложимата нормативна уредба, в сила от началото на 2020 г. Указания на Агенцията по обществени поръчки.

МОДУЛ ЗА УЧАСТНИЦИ

  • Помощ и регистрация в платформата като стопански субект – участник;
  • Как да търсим в системата необходимата информация и обществени поръчки, как да получаваме съобщения за стартирани обществени поръчки – организация на работата по участие;
  • Изисквания за работа с централизираната информационна система – КЕП, представители на стопански субекти, обвързаност на данните с Търговския регистър;
  • Практическа симулация на работа с ЦАИС ЕОП – преглед на документите по обществената поръчка и подаване на оферта – КЕП, повишено внимание по отделни елементи на изискванията и документацията, искане на разяснения чрез системата, възможности за еквивалентни решения по чл. 50 от ЗОП;
  • Подготовка на оферта в „ЦАИС ЕОП“. Доказване, доказване на изискванията за лично състояние и критериите за подбор, предлагане на мерки за надеждност, попълване на еЕЕДОП в системата, предоставяне на допълнителни документи, доказване на съответствието с критериите за подбор за експерти, електронна кореспонденция между страните чрез ЦАИС ЕОП;
  • Декриптиране на офертата и ценовото предложение и период на отключване – загубване на ключа и други съществени моменти от процеса.

МОДУЛ ЗА ВЪЗЛОЖИТЕЛИ 

  • Помощ и регистрация в платформата като възложител/представител на възложител. Заповеди, упълномощаване и длъжностни характеристики. Администратор на системата и определяне на роли в системата;
  • Отражение на нормативните промени за електронното възлагане върху вътрешните правила за управление на цикъла на обществените поръчки и правилата за документооборота;
  • Начин на образуване на прогнозна стойност – доклад и пазарно проучване, нови изисквания в етапа на прогнозиране и планиране и забраната за разделяне на обществени поръчки, попълване на ЕЕДОП от обединения, задължените лица по чл. 54 и 55 от ЗОП, нови документи за доказване на професионалната компетентност;
  • Поддържане на досие на обществената поръчка;
  • Подготовка на обществената поръчка в системата, промяна на условията, обявяване, подписване с КЕП от възложителя, кореспонденция между страните и връчване на решения;
  • Назначаване на комисия, отваряне и проверка на оферти в „ЦАИС ЕОП“;
  • Срокове и изисквания за публикуване в профила на купувача, РОП и ОВ на ЕС, изисквания към обявата и процедурите;
  • Прилагане на чл. 72 от ЗОП, работа на комисията – изисквания към комисията и други.

ЛЕКТОРИ – ЕКСПЕРТИ по ЗОП и ЕЛЕКТРОННИ ПОРЪЧКИ в ЦАИС ЕОП

  • Ивайло Стоянов, юрист, гл. секретар на Националното сдружение на експертите по обществени поръчки (НСЕОП). Работил е като началник на Отдел „Предварителен контрол” на АОП, вътрешен одитор в Агенцията за държавен вътрешен финансов контрол и др.
  • Йордан Халаджов, зам.-председател на УС на НСЕОП, експерт по обществени поръчки с практически опит на централно и местно ниво. Работил е като главен експерт в Отдел „Предварителен контрол” на АОП.

ЗАПИСВАНЕ И УЧАСТИЕ

СТОЙНОСТТА за участие е в размер на 280 лева за един участник. В цената е включена такса за участие, обяд на първия обучителен ден, кафе-паузи, обучителни материали и др.

ОТСТЪПКИ за АБОНАТИ на сп. “ЗОП ПЛЮС” в размер на 20 лева на организация.

Всеки участник ще получи удостоверение за поддържащо обучение по чл. 140, ал. 1, т. 8 от ППЗОП.

За да потвърдите участието си, моля изпратете заявка свободен текст на zopplus@gmail.com, съдържаща информация за броя на служителите, име и длъжност, както и данни, необходими за фактура или използвайте електронната ни форма за записване по-долу.

За максимално удобство на участниците и висока ефективност на обучителния процес, в залите, в които се провеждат обученията по обществени поръчки с ЦАИС ЕОП, са осигурени големи екрани с висока резолюция за оптимална визуализация на работата с платформата.

СВАЛИ ПОКАНА С ПРОГРАМА

ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ

tel: 0879 279 180, e-mail: zopplus@gmail.com, web: www.zopplus.com

ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ

ПРОГРАМА

ДЕН ПЪРВИ – 18 ЮНИ /ЧЕТВЪРТЪК/

09.00 – 09.30 Регистрация на участниците

09.30 – 11.00 ПРАКТИЧЕСКИ МОДУЛ „ВЪЗЛАГАНЕ ЧРЕЗ ПЛАТФОРМАТА ЦАИС ЕОП”

Преглед и визуализация на основните функционалности на системата за електронно възлагане.

11.00 – 11.30 Кафе пауза

11.30 – 13.00 РОЛЯ “ВЪЗЛОЖИТЕЛ”:

Изисквания за работа със системата. Регистрация (като възложител) и организация на работата и отговорностите на длъжностните лица и членовете на комисиите в платформата. Възлагане чрез платформата ЦАИС ЕОП – изготвяне и публикуване на документация, решение, обявление, обява, решение за промяна, разяснение, ЕЕДОП. Работа на комисията. Отражение на нормативните промени за електронното възлагане върху вътрешните правила за управление на цикъла на обществените поръчки и правилата за документооборота. Администратор на системата и определяне на роли в системата.

13.00 – 14.00 Работен обяд в ресторанта на хотела

14.00 – 15.30 Начин на образуване на прогнозна стойност – доклад и пазарно проучване, нови изисквания в етапа на прогнозиране и планиране и забраната за разделяне на обществени поръчки, попълване на ЕЕДОП от обединения, задължените лица по чл. 54 и 55 от ЗОП, нови документи за доказване на професионалната компетентност; Поддържане на досие на обществената поръчка.

15.30 – 16.00 Кафе пауза

16.00 – 17.30 ПРАКТИЧЕСКИ МОДУЛ „ВЪЗЛАГАНЕ ЧРЕЗ ПЛАТФОРМАТА ЦАИС ЕОП”

РОЛЯ “УЧАСТНИК”:

Регистрация в платформата (като стопански субект). Подаване на оферти чрез платформата ЦАИС ЕОП – искане на разяснение, отключване на оферта, работа с ЕЕДОП. Регистрация в платформата като стопански субект; Как да търсим в системата необходимата информация и обществени поръчки, как да получаваме съобщения за стартирани обществени поръчки – организация на работата по участие; Изисквания за работа с централизираната информационна система – КЕП, представители на стопански субекти, обвързаност на данните с Търговския регистър; Практическа симулация на работа с ЦАИС ЕОП – преглед на документите по обществената поръчка и подаване на оферта – КЕП, повишено внимание по отделни елементи на изискванията и документацията, искане на разяснения чрез системата, възможности за еквивалентни решения по чл. 50 от ЗОП, попълване на еЕЕДОП в системата, предоставяне на допълнителни документи и разяснения, доказване на съответствието с критериите за подбор за експерти, електронна кореспонденция между страните. Декриптиране на офертата, ценовото предложение и период на отключване – замяна при загубване на ключа и други ключови моменти от процеса.

Ивайло Стоянов и Йордан Халаджов

ДЕН ВТОРИ – 19 ЮНИ /ПЕТЪК/

09.30 – 11.00 ПРАКТИЧЕСКИ МОДУЛ „ВЪЗЛАГАНЕ ЧРЕЗ ПЛАТФОРМАТА ЦАИС ЕОП”

Назначаване на комисия, отваряне и проверка на оферти в „ЦАИС ЕОП“. Кореспонденция между страните и връчване на решения. Доказване на изискванията за лично състояние и критериите за подбор. Практическа симулация на работа с ЦАИС ЕОП. Обсъждане, дискусия и въпроси.

11.00 – 11.30 Кафе пауза

11.30 – 13.00 Актуална практика на КЗК и ВАС по прилагане на ЗОП и ППЗОП. Изисквания за лично състояние, критерии за подбор, залагане на ограничителни условия. Незаконосъобразни показатели за оценка. Нови правила относно методиките за оценка. Мотивиране на актовете на възложителя.

Ивайло Стоянов и Йордан Халаджов

13.00 Закриване на събитието

* Организаторите си запазват правото да извършват промени в програмата и определените лектори.

Share This